– Lojistik –

YEMEN NAKLİYE

Dünyanın en eski ülkelerinden ve medeniyetlerinden biri olarak bilinen Yemen, Arap yarımadasının güneyinde, Kızıldeniz ve Atlas Okyanusu kıyısında yer alır. Orta Doğu’da Umman’ın batısında, Suudi Arabistan’ın güneyinde yer almaktadır. Resmi adı Yemen Cumhuriyeti olan ülke çok köklü bir geçmişi ve çok köklü kültürel tarihi vardır. Pek çok medeniyete ev sahipliği yapan ülke milattan önce onuncu yüzyıldan ikinci yüzyıla kadar Saba Devletinin hakimiyeti altında kalmıştır. Sonrasında pek çok krallığın egemenliği altına girdi. Yedinci asırda Müslümanlığa ilk iman edenlerin bu bölgeye gelmesiyle İslamiyet yayılmaya başladı. Abbasiler, Karmatiler, Ressiler, Suleyhiler, Resuliler ve Tahiriler gibi pek çok medeniyetin egemenliği altına giren Yemen on birinci yüzyıldan itibaren Türklerin egemenliği altına girdi. Selçuklu Devletiyle başlayan Türk yönetimi Osmanlıyla devam etti. Birinci Dünya Savaşı sonunda Türklerin egemenliğinden çıktı. 1990 yılında Yemen Arap Cumhuriyeti ve Yemen Demokratik Halk Cumhuriyeti yani kısaca Kuzey Yemen ve Güney Yemen’in birleşmesiyle Yemen Cumhuriyeti kuruldu.

Diğer Orta Doğu ülkelerine nazaran daha yoksul bir ülke olan Yemende temel geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. İlk sırada hayvancılık yer alırken ikinci sırada tarım yer alır. Ülkenin diğer bir geçim kaynağı ise yine Orta Doğu geleneğine uygun olarak tabi ki petrol ve doğal gazdır. Yemen pek çok ülkeyle ithalat ve ihracat yapmaktadır. Ülkenin temel ithalat ürünleri hububat, demiryolu araçları ve demir çeliktir. Temel ihracat ürünleri ise balık ve su ürünleri, mineral yakıtlar ve yağlardır. Yemen’in başlıca ticaret ortakları Çin, Suudi Arabistan, Tayland ve Türkiye’dir.

Geçmişi çok eskilere dayanan, Türkiye ile hem ithalat hem de ihracat yapan Yemen ithalat ve ihracatın ayrılmaz parçası olan lojistik alanında da birlikte iş yapmaktadır. Türkiye’den Yemen’e nakliye veya lojistik alanında çalışan pek çok farklı kurum ve firma vardır. Bu firmaların başında gelen Adar Trans size Yemen nakliye, Yemen nakliyat, Yemen parsiyel nakliye, Yemen parsiyel nakliyat, Yemen taşımacılık, Yemen konteyner nakliye, Yemen konteyner nakliyat, Yemen nakliye firmaları, Yemen kara yolu taşımacılık, Yemen deniz yolu taşımacılık ve Yemen lojistik hizmetleri vermektedir.

Orta Doğu’da Irak, Ürdün, Dubai, Umman, Katar, Suudi Arabistan gibi pek çok ülkeye hizmet veren firmamız aynı çalışma prensipleriyle lojistik destek ve hizmetini Yemende de uygulamaktadır. Kara yolu ve deniz yolu olarak farklı seçeneklerle nakliyesinin yapılmasını istediğiniz ürünü uygun yol ve yöntem seçerek gideceği yere ulaştırır. Uzman kadrosuyla ve profesyonel yöntemlerle sorunsuz bir nakliye hizmeti sunan ve bunu yaparken de müşteri memnuniyetini esas alan Adar Trans siz değerli müşterilerimizin isteği doğrultusunda hizmet vermektedir. En gelişmiş yöntem ve teknolojiyle hareket edip nakliyesinin yapılmasını istediğiniz ürünleri gitmesi gereken yere zamanında teslim eden Adar Trans tüm bu çalışmalarını titizlikle yürütmektedir. Her türlü bilgi ve güvenilir bir nakliye hizmeti almak, ya da çalışma koşullarımızı ve fiyatlarımızı öğrenmek için bize ulaşabilir ve sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca sormak ve öğrenmek istediğiniz her şey için biz buradayız. Güler yüzlü ekibimiz size her konuda yardımcı olacaktır. Eğitimli ve alanında deneyimli elemanlarla, gerekli standartlara uygun çalışma koşullarında, gerekli olan yetki ve belgeleriyle size her konuda güven veren firmamız en hızlı nakliye hizmetiyle karşınızda olmaktan onur ve gurur duymaktadır.

– İletişim –

Helis More Residence Yalı Mahallesi Kadir Sk. No:14 Da:76 Kartal  / İSTANBUL

+90 532 393 29 95

info@adartrans.com

Leave a comment

Yazışmaya Başla
Scan the code
Sorularınız için Yazışmaya Başla Butonuna Tıklayınız.