– Lojistik –

UMMAN NAKLİYE

İlk insan yerleşiminin günümüzden on bin yıl öncesine dayandığı Umman coğrafi olarak güneybatı Asya’da Arap Yarımadası’nın güneydoğusunda yer alır. Batıda Suudi Arabistan, kuzeybatıda Birleşik Arap Emirlikleri, güneybatıda Yemen, Güney ve doğuda Hint Okyanusu, kuzeydoğuda ise Basra Körfezi ile çevrilidir. Geçmişi Taş Devri’ne kadar dayanan ve Sümer tabletlerinde adı geçen Umman yedinci yüzyılda İslam dinini kabul etmiştir. On beşinci yüzyılda Portekizliler’in, on altıncı yüzyılda da Osmanlı Devleti’nin hakimiyeti altına girmiştir. On sekizinci yüzyıldan beri de aynı hanedanlığa dayanan kişiler tarafından yönetilir.

Tropikal çöl iklimi yaşanması sebebiyle doğal koşullar tarım için elverişsizdir. Öyle ki tarım Umman ekonomisinde sadece yüzde bir ya da yüzde 2 gibi yer kaplamaktadır. Ekonomisinde en çok paya sahip olan alan ise neredeyse tüm Orta Doğu’da olduğu gibi petrol ve gaz üretimidir. Ülke, gelir vergisini düşük tutmakta ve kar ve sermaye transferine kısıtlama getirmemektedir. Bu durum da ülke için ticari anlamda olumlu sonuçlar doğurmaktadır ve yine bu sebepten yabancı yatırımcılar diğer ülkeleri tercih etmek yerine çoğunlukla Umman’ı tercih etmektedir.

Toprak olarak verimsiz olan ama gaz ve petrol olarak verimli olan Umman pek çok ülkeyle ticaret yapmakta ve ithalat ihracat konusunda epeyce yol kat etmektedir. Bu ülkelerden biri de Türkiye’dir. Hem ithalat hem de ihracat alanında çalışan ve birlikte iş yapan iki ülke arasında Türkiye’den Umman’a demir çelik ürünleri, elektrikli makine cihaz ve bu cihazların parçaları, mineral yakıtlar ve yağlar gibi ürünler gönderilmektedir. Ummandan Türkiye’ye ise alüminyum ve alüminyumdan yapılan ürünler, plastik, sentetik vb maddeler gönderilmektedir. Ticari ilişkiler nakliye ve taşımacılık alanında da olumlu bir seyir izlemektedir. Ticaretin, ithalat ve ihracatın olmazsa olmazı olan lojistik destek bu iki ülke arasında her geçen gün önem kazanmaktadır.

Türkiye ve Umman arasındaki lojistiği yapan pek çok firma bulunmaktadır. Bu firmalar arasından seçim yaparken öncelikle kurumsallığına ve güvenirliğine bakmak gerekmektedir. Eğer gerçekten kaliteli, güvenilir bir taşımacılık istiyorsanız aradığınız adres biziz. Adar Trans olarak Umman’a nakliyat yapan firmaların başında gelmekteyiz. Umman nakliyat, Umman nakliye, Umman parsiyel nakliye, Umman parsiyel nakliyat, Umman taşımacılık, Umman konteyner nakliye, Umman parsiyel nakliyat, Umman nakliyat firmaları, Umman lojistik vb alanlarda size hizmet veren firmamız standartlarını siz değerli müşterilerimize göre belirlemektedir. Orta Doğu’da pek çok ülkeye lojistik hizmet veren firmamız yaptığı işi profesyonel olarak yürütmektedir.

Umman’a kara yolu nakliye ve deniz yolu nakliye olarak taşımacılık kapsamında taşınması planlanan her türlü yük gruplarının içeriğine uygun araç ve konteynerlara sahip olan firmamız maksimum performansı amaçlamaktadır. Adar Trans olarak sizlere uygun maliyetli taşıma, tecrübeli kadromuz sayesinde sorunsuz bir nakliye, sistemli, plan ve programlı bir bilgi akışı, düzenli nakliyat ve zamanında teslim gibi hizmetler sunmaktayız. Müşteri memnuniyetini ilke edinen Adar Trans size her konuda yardımcı olmakta, güvenli ve zamanında teslim sloganıyla çalışmalarını yürütmektedir. Sorularınız ve merak ettikleriniz için sayfamızı ziyaret edip bilgi alabilir ve nakliye işinizde bizi gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

– İletişim –

Helis More Residence Yalı Mahallesi Kadir Sk. No:14 Da:76 Kartal  / İSTANBUL

+90 532 393 29 95

info@adartrans.com

Leave a comment

Yazışmaya Başla
Scan the code
Sorularınız için Yazışmaya Başla Butonuna Tıklayınız.