nakliye
LOJİSTİK
Lojistik
0%
Karayolu
0%
Parsiyel
0%
Konteyner
0%

Resmi adı Suudi Arabistan Krallığı olan ülke Arap Yarımadası ve Orta Doğu’nun en büyük ülkesi konumundadır. Kuzeyinde Irak, Kuzeybatısında Ürdün, doğusunda Kuveyt, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn, güneyinde Yemen, Umman ve son olarak batısında Kızıldeniz yer alır. Müslümanlar için kutsal sayılan şehirler olan Mekke ve Medine Suudi Arabistan sınırları içinde yer alır. Bu iki şehir her yıl hem dini vazifesini yerine getirmek isteyen hem de turistik amaçlarla pek çok insanı ülkeye çekmektedir.

Başkenti Riyad olan ülkenin Mekke ve Medine dışında önemli şehirleri vardır. Bunlar Cidde, Ed Dammam, Taiftir. Göçebe yaşamın benimsendiği Suudi Arabistan, İslam dininin peygamberi olan Hz. Muhammed’in doğumu ve İslam dininin dünyaya yayılmasıyla birlikte önemi artan bir ülke durumuna geldi. Ülkenin genel tarihine kısa olarak bakmak istersek Hz. Muhammed sonrasında Emeviler ve Abbasiler’in egemenliğine girdi. Abbasiler on üçüncü yüzyılda Moğollar tarafından istilaya uğradı ve sonrasında da yıkıldı. Daha sonra Memlüklülerin egemenliği altına giren Suudi Arabistan (Vikipedia’ye Git) on altıncı yüzyılda Osmanlı Devleti’nin parçası oldu.

SUUDİ ARABİSTAN

Birinci Dünya Savaşının başlaması ve savaşın Osmanlı aleyhine sonuçlanmasıyla birlikte Arap Yarımadasındaki Osmanlı egemenliği sona erdi. Sonrasında İbni Suud yönetimine giren ülkenin 1932 yılında da ismi değiştirilip Suudi Arabistan Krallığı haline dönüştürülmüştür. Çöl ikliminin hakim olduğu ülkede en çok hurma ve palmiye yetiştirilir. İklim olarak çok verimi topraklar olmasa da petrol bakımından son derece önemlidir. Öyle ki petrolden elde edilen gelir devlet gelirinin % 90’ının oluşturur. Dünya petrol rezervlerinin yüzde yirmisini elinde bulunduran ülke petrol ve doğalgaz üretiminde de ilk sırada yer alıyor. Geçimini ham petrol üretimi, amonyak, endüstriyer gazlar, çimento, plastik, metal, ticari gemi inşaatı gibi işlerle sağlıyor. Şu anki petrol rezervleriyle yaklaşık olarak yüz yıl daha ekonomisini canlı tutabileceği düşünülen ülke pek çok ülkeyle ithalat ve ihracat yapmaktadır. Bu ülkelerden biri de Türkiye’dir. İki ülke arasındaki dış ticaret hacmi beş milar dolar civarındadır. Her geçen gün artan şekilde devam eden ilişkiler ve ticaret sayesinde nakliye ve ulaşım alanı da olumlu anlamda gelişmiştir.

Karşılıklı olarak iki ülke arasında yapılan ithalat ve ihracatta Türkiye, Suudi Arabistan’a makine, ulaşım araçları başta olmak üzere meyve sebze ve hububat gibi ürünler ihraç etmekte, Suudi Arabistan’dan ise petrol ve petrole dayalı ürünler ithal etmektedir. Her geçen gün artan ticaret hacmimiz ithalat ihracat pazarımızın büyümesine sebep olmakta ve bu da iki ülke arasındaki nakliye sektörünün de oldukça hareketli olmasını sağlamaktadır. Hem kara yolu nakliye hem de deniz yolu nakliye alanında oldukça yol kat etmiş olan iki ülke pek çok ürünün taşınması için birbirinden farklı firmalarla çalışmaktadır. Bu firmaların başında gelen Adar Trans olarak nakliye alanında her zaman sizin için buradayız. Orta Doğu’da pek çok ülkeyle lojistik alanında çalışan firmamız Suudi Arabistan’a da Suudi Arabistan nakliye, Suudi Arabistan nakliyat, parsiyel nakliye, parsiyel nakliyat, konteyner nakliye, konteyner nakliyat, lojistik, Suudi Arabistan lojistik gibi alanlarda hizmet vermektedir.

TÜRKİYE-SUUDİ ARABİSTAN NAKLİYE

Yüksek bir başarı grafiği olan firmamız her türlü uluslar arası standartlara uygun olarak müşteri memnuniyeti odaklı bir hizmet anlayışıyla karşınıza çıkmaktadır. Küreselleşen dünyada, yapılan ithalat ihracat faaliyetlerinin lojistik ihtiyaçlarına cevap vermeyi ve bunu yaparken de her türlü modern teknolojiyi kullanmayı kendine kılavuz edinen firmamız siz değerli müşterilerimizin istekleri doğrultusunda hizmet vermektedir. Yurt dışı taşımacılığında en iyi imkanlarla size yardımcı olmayı amaçlayan Adar Trans Suudi Arabistan (Haritaya Git) nakliye firmaları arasında her zaman ilk sırada yerini almıştır. Müşteri memnuniyeti, işinde titizlik, zamanında ulaşım ve garantili çalışmak firmamızın temel ilkelerindendir. Suudi Arabistan’a ihracat sonucunda yapılan yük taşıma ve nakliyelerinde olduğu gibi Suudi Arabistan’dan da Türkiye’ye gelen yani ithal edilen ürünlerin taşınma işlemini gerçekleştiren firmamız taşıma koşullarını müşterilerin ihtiyaç ve beklentilerine göre düzenlemektedir.

Kara yolu nakliyat ve deniz yolu nakliyat kapsamında taşınması gereken ürünlerin içeriğine göre uygun şartlarda taşınmasını sağlayan firmamız hızlı ve alanında uzman kadrosuyla gözünüzü arkada bırakmadan ürünlerinizin gideceği yere zamanında ve hasarsız olarak taşınmasını sağlıyor. Ürünlerinizin sorunsuz bir şekilde taşınmasını istiyorsanız aradınız adres biziz. Her türlü sorularını sorup her konuda bilgi alabilirsiniz. Her konuda size yardımcı olabilen güler yüzlü personellerimiz size hizmet vermekten onur duyacaktır. Ayrıca internet sayfamıza bakıp oradan da bilgi alabilirsiniz. Firmamız size her konuda sorunsuz bir nakliye işlemi sağlamakta ve bunun güvenini vermektedir. Vizyonumuzu ve misyonumuzu siz değerli müşterilerimizin istekleri ve beklentileri doğrultusunda belirledik.