– Lojistik –

KATAR NAKLİYE

Orta Doğu ve dünyanın en zengin ülkesi olan Katar resmi adıyla ise Katar Devleti; Suudi Arabistan, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri ve İran’a komşudur. Arap Yarımadası’nın doğusunda yer alan bir Basra Körfezi ülkesidir. Tek kara sınır komşusu Suudi Arabistandır. Kuzeyinde İran, doğusunda Birleşik Arap Emirlikleri, güneyinde Suudi Arabistan, kuzeybatısında ise Bahreyn bulunan ülke jeopolitik bir öneme sahiptir. Katar’ın geçmişine bakacak olursak o bölgedeki ilk yerleşimin taş devrine dayandığını söyleyebiliriz. Buna ilave olarak bölgede daha sonraları Babilliler ve Selçukluların da yaşadığı biliniyor.

Eski ve köklü bir geçmişi olan ülke başlangıçta aşiret beyleri tarafından yönetilmekteydi. Yedinci ve sekizinci yüzyıllarda Arap Yarımadasında İslam dininin yaygınlaşmasıyla birlikte ülke Emeviler ve Abbasiler gibi İslam hanedanların egemenliği altına giriyor. On altıncı yüzyıldan Birinci Dünya Savaşına kadar Osmanlı Devleti’nin parçası konumuna geldi. On dokuzuncu yüzyılın sonlarında Al Tani emirliği kuruldu ve yirminci yüzyılda da İngilizlerin sömürgesi olarak varlığını devam ettirdi. 1971 yılında ise kendi bağımsızlığını ilan edip İngiliz sömürgesinden kurtuldu.

KATAR KONTEYNER VE PARSİYEL TAŞIMACILIK

Aslında son derece yoksul ve egemenlik altındaki bir tarihi geçmişi olan ülke hızla gelişen, modern ve liberal bir Arap ülkesi haline geldi ve şu an dünyanın en zengin ülkesi konumunda. Artan petrol fiyatları, sahip olduğu doğalgaz ve petrol rezervleriyle kişi başına düşen gelire göre iki buçuk milyona yakın nüfusuyla dünyanın en zengin ülkesidir Katar. Petrol rezervlerinin keşfedilmesinden önce temel ekonomi kaynakları balıkçılığa ve inci avcılığına dayanan Katarda petrol rezervleriyle birlikte ülke ekonomisi değişti, yaşam standartlarını en üst sıralara taşıyan ülkede günümüzde neredeyse hiçbir tüketim maddesi üretilmemekte, dışarıdan ithal edilmektedir. Akdeniz ve çöl ikliminin birlikte yaşandığı ülkede genelde sıcak ve kurak bir hava hakimdir. İklim itibariyle tarıma pek elverişli toprakları yoktur zaten buna da çok gerek yoktur. Çünkü dünyanın en büyük doğalgaz rezervlerine sahiptir. Bu da dünyadaki doğalgaz rezervlerinin ortalama yüzde on beşini elinde bulundurduğu anlamına gelir.

Kişi başına düşen gelir ise ülkede ortalama yüz iki bin dolar seviyesinde olduğu bilinmektedir. Refah seviyesi her geçen gün artan ülke pek çok alanda dünyanın pek çok ülkesiyle tarım, turizm, ticaret, ulaşım, nakliye,ekonomik ve kültürel ilişki içerisindedir. Bu ülkelerin başında da Türkiye gelir. Geçmişi 1900’lere dayanan Katar-Türkiye arasında ticarette her dönem artan oranla var olmaya devam etmektedir. Türkiye’de pek çok alanda yatırım yapan Katar (Vikipedia’ye Git) bu gelişmeyi karşılıklı olarak devam ettirmektedir. Ekonomik ilişkileri son yıllarda artan iki ülke arasında nakliye ve taşımacılık alanında da gelişmeler devam etmektedir.

KATAR DENİZ TAŞIMACILIK

Türkiye ve Katar arasında yapılan anlaşmalar sebebiyle Türkiye’nin Katar’a (Haritaya Git) olan ihracatı her geçen gün artmakta bu da nakliye işi yapan firmaların artmasına sebep olmaktadır. Orta Doğu ülkelerine lojistik anlamda taşımacılık yapan pek çok firma vardır. Adar Trans olarak güçlü ve güvenilir kadromuzla biz de bu firmaların başında gelmekteyiz. Orta Doğu da Irak, Suudi Arabistan, Ürdün vb. ülkelerden sonra Katar nakliye, katar nakliyat, parsiyel nakliye, parsiyal nakliyat, Katar taşımacılık, Katar lojistik, konteyner nakliye, konteyner nakliyat, parsiyel taşımacılık alanlarında profesyonel hizmetlerimizle Katar’dayız. Kara yolu nakliyle ve deniz yolu nakliye standartlarımızı üst düzeyde tutup vereceğimiz hizmette müşterilerimizin güvenini ilke ediniyoruz. Çünkü biz güveni temsil ediyoruz. Zamanında hasarsız teslimat garantisi ile çalışıyoruz.

Personellerimiz araç konumlarını size zamanında iletir ve Katar için kiraladığınız araç anlaşma gününde yükleme yerinde bulunur. Araçlarımız belirlenen yük cinsine uygun ve anlaşma şartlarına göre organize edilir. Ekip arkadaşlarımız koordineli şekilde müşterinin maksimum seviyede memnun kalması için gece ve gündüz çalışır. Şoförlerimiz can ve mal güvenliğine sadık kalacak şekilde yola güvenli şekilde devam eder. Bir yük taşınacağı zaman hiyerarşik yapımızda en alt kademeden en üst kademeye kadar yüklerin bizim yükümüz esası benimsenerek taşınması müşteri için büyük avantaj oluşturur.

Daha fazla bilgi almak ya da sormak istediklerinizi öğrenmek için bizi arayabilir ya da sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Size her konuda bilgi verip yardım edebileceğimizin teminatı verebiliriz. Katar nakliye firmaları arasında teknoloji odaklı, sistemli, gücünü inovasyondan alan, eğitimli personeliyle müşterilerinin istek ve talepleri doğrultusunda hareket ve hizmet etme prensibiyle her zaman öncü olmaya devam etmekteyiz.

– İletişim –

Helis More Residence Yalı Mahallesi Kadir Sk. No:14 Da:76 Kartal  / İSTANBUL

+90 532 393 29 95

info@adartrans.com

Leave a comment

Yazışmaya Başla
Scan the code
Sorularınız için Yazışmaya Başla Butonuna Tıklayınız.