– Lojistik –

IRAK NAKLİYE

Stratejik açıdan Orta Doğu’nun Körfez ve petrol rezervleri ile çok önemli bir yere sahip olan Irak dünyanın birçok medeniyetinin kurulduğu bir ülkedir. Hem tarihi hem kültürel hem de jeopolitik öneme sahip olan bu ülkeyle Türkiye arasında geçmişten beri her zaman nakliye ya da taşımacılık söz konusu olmuştur. Dünyanın pek çok ülkesiyle iş yapan firmamızın en önemli gördüklerinden ya da en önemli pazar ağı olarak bilinenlerden biri de Irakla yapmış olduğu nakliyattır. Nakliye: her türlü eşyanın ya da nesnenin bir yerden başka bir yere taşınma işidir. Diğer bir adı taşımacılık olan nakliye ya da nakliyat en hızlı en güvenli ya da ürünlerin zamanına yetiştirilmesini içeren bir sistemdir. Irak (Vikipedia’ye Git) ile Türkiye (Irak nakliye) arasında gerçekleştirilen aslında karayolu taşımacılıdır. Belki de kullanılan en eski taşıma şekli karayolu taşımacılığı.

Birçok kişiye göre tekerleğin icadıyla başlayan süreçte yaşanan teknolojik gelişmelerle birlikte bugün geldiğimiz noktada karayolu taşımacılığı son teknolojiyle beraber, seyir güvenliği ve araç takibi gibi sistemlerin entegrasyonuyla beraber günümüzde profesyonel bir şekilde yapılıyor. Karayolu taşımacılığının tercih sebebi olarak; kapıdan kapıya taşıma imkanının bulunması, bazı güzergahlarda uygun maliyetlerle taşıma imkanının sağlanması ve daha az maliyetle yapılmasını sayabiliriz. Irak nakliyat taşımacılık ya da Irak nakliyat’ın avantajı başlangıç ve de varış noktaları arasında aktarmaya ihtiyaç duymadan taşımaya olanak sağlaması sebebiyle diğer taşıma türleriyle kıyaslandığında; süratli olması, özellikle kısa mesafeli yapılacak taşımalarda diğer alternatif taşıma sistemlerine oranla daha ucuz olmasıdır.

IRAK PARSİYEL NAKLİYE

Nakliye ile ilgili bilgi edinmek için bazı kavramların bilinmesi gerekir. Bunların başında parsiyel nakliye, konteyner nakliye ve lojistik gelir. Parsiyel, kelime anlamıyla tüm olmayan, parça anlamına gelmektedir. Nakliye sektöründe komple, parsiyel, proje ve ağır nakliyat gibi taşımacılık hizmetleri sunulur. Aynı güzergâhta bulunan birbirinden farklı müşterilerin yüklerini, aynı kamyon, kamyonet veya tır ile taşıma lojistiğine Irak parsiyel nakliyat( Irak parsiyel nakliye) ya da parça eşya taşımacılığı denir. Parsiyel yük taşımacılığında temel amaç, aynı güzergâhta taşınması talep edilen yükleri, yük miktarı komple bir aracı doldurmasa bile, aynı araca yükleyerek taşıma maliyetini ekonomik bir seviyeye getirmektir. Başka bir tanım olarak ise fiziksel bir biçimde dağıtım kolu olan parsiyel, birbirinden farklı olan sahiplere ve alıcılara hitap etmesidir. Parsiyel yani İngilizce tabirle ‘Less Container Load’ olarak adlandırdığımız ‘Parsiyel Konteyner Yükü’ anlamına gelmektedir.

Basit anlamda konteyner taşımacılığı (Irak konteyner nakliye- Irak konteyner nakliyat) çeşitli özellikteki konteynerler aracılığıyla yapılan taşımacılık hizmeti anlamına gelmektedir. Konteynerlarin en büyük özellikleri tamamen standart ölçülerde üretilmeleridir. Bu sebeple taşımacılık sırasında mevcut olan hacim maksimum düzeyde kullanılır. Bu da taşımacılık ihtiyacı duyan firmaların ilgisini çeken en önemli özelliktir. Konteynerler düzenli bir şekilde istiflenerek ya da tek başlarına uçaklarla, karayolu araçlarıyla, gemilerle ya da trenlerle bir yerden başka bir yere taşınabilirler. Günümüzde de çoğu uluslar arası firma bu yöntemlerden birini kullanmaktadır. Irak haritasına bakarak Irak’ın yerini görebilirsiniz.

IRAK KONTEYNER NAKLİYE

Lojistik denilince akla çoğunlukla ürünlerin taşınması yani sadece nakliye kısmı gelir. Ancak lojistiği sadece nakliye ile kısıtlamak doğru değildir. Nakliye, lojistiğin alt sınıflarından biridir. Genel olarak bir lojistik tanımı yapacak olursak malzemenin veya bilginin kaynağından tüketiciye ulaşmasını en doğru ve güvenilir şekilde sağlayan işlerin, prosedürlerin bütünüdür diyebiliriz. Ürünler kullanacak kurumlara veya kişilere, yani müşterilere, doğru zamanda ulaşmalıdır. Ayrıca uygun koşulların sağlanması da gerekir. Daha kısa ve net bir tanım yapmak gerekirse. Lojistik (Irak lojistik- Kuzey Irak lojistik) müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere her türlü ürün, servis hizmeti ve bilgi akışının, başlangıç noktasından tüketildiği son noktaya kadar olan tedarik zinciri içindeki hareketinin, etkili ve verimli bir şekilde planlanması, uygulanması, taşınması, depolanması ve kontrol altında tutulması hizmetidir.

Lojistiğin günümüzde ki tanımı ise, müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere ürünlerin üretildiği veya kaynaklandığı noktadan, son kullanımının bulunduğu tüketim noktasına kadar olan tedarik zinciri içindeki malzemelerin, servis hizmetlerinin ve bilgi akışının etkin ve verimli bir şekilde iki yöne doğru hareketinin ve depolanmasının, planlanması, uygulanması ve kontrol edilmesidir. Uluslararası lojistik ise lojistiğe göre çok daha yeni bir olgudur. Uluslararası alandaki taşıma işleminin tüm faaliyetleri olarak tanımlanabilir. Irak lojistik firmaları ve Irak lojistik firmaları ise bunu profesyonel olarak yürütmektedirler.

IRAK LOJİSTİK

Karayolu taşımacılığı lojistik hizmetinin başladığı andan itibaren sektörümüzün en çok kullandığı taşımacılık modu olmuştur. Bu nedenledir ki; ülkemiz lojistik sektöründeki payı %40 civarındadır. Firmaların daha çok bu modu benimsemiş olmasındaki en büyük sebepler; kapıdan kapıya taşıma, hız, esneklik ve güvenilirlik olarak sayılabilir. Adar Trans Uluslar arası Karayolu taşımacılık hizmeti ile başta Irak olmak üzere pek çok ülkeyle taşımacılık ağında köprü kurmaktadır. Orta Doğu ülkelerinin pek çok noktasında jeopolitik şartlara uygun olarak müşteri memnuniyetini temel ilke kabul eden Adar Trans bu başarısını profesyonelliğine ve güvenirliğine borçludur. Irak nakliye, Irak nakliyat, Irak parsiyel nakliyat, Irak parsiyal taşımacılık, Irak konteyner nakliye, Irak konteyner nakliyat, Irak nakliye firmaları, Irak nakliye fiyatları, Irak lojistik firmaları, Irak lojistik, Kuzey Irak lojistik, Kuzey Irak nakliye ve Karayolu nakliye ile ilgili tüm konularda firmamız siz değerli müşterilerimize yardımcı olmakta, en kısa sürede en güvenilir çözüm önerileri ile size hizmet vermektedir.

– İletişim –

Kayışdağı Cad.Efe Plaza No:174 K : 3 / 8 Ataşehir / İSTANBUL

+90 532 393 29 95

info@adartrans.com

Comments (1)

Irak nakliye ,Suudi Arabistan parsiyel nakliye işlerimizde sürekli kullandığımız firmadır Adar Trans ,
Düzenli servisleri ,navlunları ve istediğimiz anda ulaşıp bilgi verebiliyor olmaları ciddi anlamda bizi farklı bir arayışa girmememiz için çok yeterli sebepler
Zaten siin aramanıza gerek kalmadan her gün düzenli olarak yüke ait son durum hakkında bilgilendiriyorlar

Leave a comment

Yazışmaya Başla
Scan the code
Sorularınız için Yazışmaya Başla Butonuna Tıklayınız.