– Lojistik –

AZERBAYCAN NAKLİYE

Pek çok farklı imparatorluğun egemenliği altında kalan Azerbaycan, bin dokuz yüz on sekizde bağımsız bir devlet olmuştur. Demokratik bir ülke olarak bağımsızlığını kazanan devlet iki yıl sonra Sovyet Rusya’nın işgali ile ülke topraklarında Sovyetler Birliğine ait olan Azerbaycan Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti kurulur. Aradan geçen sürede farklı farklı olaylar yaşayan Azerbaycan 1991’de yeniden bağımsızlık kazanır. Doğu Avrupa ve Batı Asya’nın kesişimi yer olan Kafkasya’da yer alan ülke Güney Kafkasya’nın en büyük yüzölçümlü ülkesidir. Komşuları doğuda Hazar Denizi, batıda Ermenistan, kuzeyinde Rusya, kuzey batısında Gürcistan, güneyinde İrandır.

Türkiye ile on yedi kilometre uzunluğunda sınırı bulunan ülke dünyanın en hızlı büyüyen ve en reformcu ülkesi olarak kabul edilmektedir. Bunda en önemli pay hiç kuşkusuz Azerbaycan’ın en eski petrol ihracatçısı olmasıdır. Dünyadaki ilk petrol sondajı 1800’lerde Azerbaycan’da yapılmıştır. Verimli tarım arazileri, doğalgaz, petrol ve demir bakımından zengin kaynaklara sahip olan ülke uluslar arası yolların kavşağında yer alması ve ayrıca İpek yolu üzerinde yer alması sebebiyle stratejik olarak ta önemli bir konumdadır. Böylesi bir konuma ve doğal kaynaklara sahip olan Azerbaycan pek çok ülkeyle ithalat ihracat yapmakta ve buna bağlı olarak ta lojistik anlamda çalışmaktadır. Bu ülkelerin başında Türkiye gelmektedir.

Çok eski tarihi, kültürel ve milli bağlara sahip olan iki ülke pek çok konuda iş birliği içerisinde çalışmaktadır. Bu sektörlerin başında Azerbaycan nakliye ve Azerbaycan nakliyat gelmektedir. Bu alanda pek çok hizmet veren firma bulunmaktadır. Bu hizmeti veren öncü firmalar arasında yerini alan Adar Trans pek çok ülkeden sonra kardeş ülkemize de Azerbaycan parsiyel nakliye, Azerbaycan parsiyel nakliyat alanında hizmet vermektedir. Kara yolu taşımacılık ve deniz yolu taşımacılık olarak hizmet veren firmamız her türlü yükün nakliyesini yapmakta siz değerli müşterilerimizin isteği doğrultusunda Azerbaycan konteyner nakliye ve Azerbaycan konteyner nakliyat hizmeti vermektedir.

Azerbaycan lojistik hizmetlerini hız kesmeden devam ettiren firmamız zamanında ulaşım, güven ve müşteri memnuniyetini esas alır. Geniş araç filosuyla Azerbaycan parsiyel taşımacılık alanında da sizlere kolaylık sağlamaktadır. Hiçbir konuda gözünüzü arkada bırakmayacak bir ekiple çalışan Adar Trans ürününüzü yollamak istediğiniz ülke veya şehre zamanında ulaştırır. Azerbaycan nakliye firmaları arasında ’’iki devlet tek millet’’ anlayışıyla hareket eden firmamız kardeş ülkemize yapılacak olan taşımacılık ve nakliye işlerinde tüm hassasiyeti ve titizliğiyle hizmet vermektedir.

– İletişim –

Helis More Residence Yalı Mahallesi Kadir Sk. No:14 Da:76 Kartal  / İSTANBUL

+90 532 393 29 95

info@adartrans.com

Leave a comment

Yazışmaya Başla
Scan the code
Sorularınız için Yazışmaya Başla Butonuna Tıklayınız.